Gizlilik Şartları / Güvenli Alışveriş

Sitemize üye olduğunuz zamanda paylaştığınız tüm e-posta, adres, telefon vb. tüm özel şahsınıza ait bilgiler Baret Yapı Market güvencesinde korunmaktadır.

Verdiğiniz hiçbir özel bilgi ve detayları üçüncü kişi ve kurumlarca paylaşılamaz. Yine alışveriş sırasında kullandığınız kredi kartının detayları sadece siz ve banka arasında gerçekleşmektedir. Üçüncü şahısların eline geçmesi durumu söz konusu değildir. Alışveriş ekranından da https:// ile başlayan adres çubuğu "s" harfi ile secure yani güvenli sayfada olduğunuzu göstermektedir.

Baret Yapı Market kişisel bilgilerinizi korumak ve sizi zararlı yazılımlardan uzak tutmak için sistemini sürekli olarak güncellemekte ve koruma önlemlerini almaktadır.

SSL (Secure Socket Layer)

Baret Yapı Market 128 bitlik güvenlik sertifikasına sahiptir.

Comodo / Positive SSL şirketi tarafından dünyaca ünlü olan bu güvenlik hizmeti SSL network üzerindeki bilgi akışı esnasında güvenlik ve gizliliğin muhafazası amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. 1996 yılında 3.0 versiyonunun sunulmasıyla neredeyse tüm İnternet tarayıcı (Microsoft Explorer, Google Chrome, Firefox, Safari vb.) servislerinin desteklediği bir standart olarak yerini bulmuş ve çok varyanslı uygulama alanlarında kullanılmaya başlanmıştır.

SSL, gönderilen verinin sadece ve kesinlikle istenilen adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenen bilgi, sadece doğru alıcı tarafından okunabilir. Çift taraflı doğrulama ile işlemin ve bilginin bütünlüğü ve en önemlisi gizliliği korunmaktadır.

Anahtar uzunluğu veri akışında kullanılan şifrelemelerinin gücünü belirlemekte önemli yer tutar. SSL güvenlik sistemi günümüzde tam ve kesin bir koruma sağlayan sistem olarak kabul görmüştür.

Sanal dünyada alışveriş hizmeti veren Baret Yapı Market, SSL ve SET gibi güvenlik standartlarını kredi kartı bilgilerinin güvenliği ve gizliliğini sağlamak için kullanmaktadırlar.

Bu güvenlik sistemleri kullanıcı, işyeri ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgilerin şifrelenerek gönderilmesi mantığına dayanır. Bu şekilde kullanıcı bilgilerinin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda bilgilerin çözümlenebilmesi (yani kullanılabilmesi) önlenerek, kart bilgilerinin gizliliği ve alışverişin güvenliği sağlanmış olur.

Mutlu ve güvenli alışverişler dileğiyle.